Aphex Logarium

Val Thorens

Posted in Foto, kelionės by Aphex on 2009 01 20

Išskridau pas prancūzus, pačekinti, kaip lenta slysta per alpes. Po pirmos dienos turėčiau pastebėti, kad gėdą dėl kartografinio kretinizmo, ištikusią pasiklydus trasose, puikiai nuslopina šiltas prancūziškas batonas su šaltu pienu ir vaizdu į alpes.

20090111605_

Alpės… oj tos alpės su savo pietietiška saule, tuščiais keltuvais, trasomis, kurių per vieną dieną visų išbandyti nespėji ir viešbučiu, kurio durys išeina į keltuvą, o langai į kalnus.

20090111614

Lyginant su Jasna, Val Thorens yra kurortas, su kurorto atmosfera.  Jasnoje tokios nėra. Gal tai dėl saulės ir erdvės, gal dėl žmonių, o gal dėl to, kad prie keltuvų nereikia grūstis eilėse? Bet už tai Slovakijoje geresnės juodos trasos :) Čia juodų mažai, jos trumpos ir nuskustu sniegu.

Kadangi išsipakavus paaiškėjo, kad netbooko pakrovėjas liko namuose, šis įrašas išvys pasaulį gerokai kelionei pasibaigus.

Update 2009.01.21: P.s. žemiau sekantį prierašą darau post faktum, todėl galiu paminėti, kad už lango žvelgiančio į alpes, taip pat buvo ir budėjimo stotis, prie kurios visą naktį dūzginosi sniegomobiliai, o lango uždaryti nebuvo galima, nes kambary nežmoniškai karšta :) Vienžo – tobula niekada nebūna.

Trumpai apie Val Thorens. Tai yra vienas iš daugelio trijų slėnių kurortų, esantis greta Les Menuires ir Orelle. Kitų nevardinsiu, nes nieko apie juos nežinau. Pagal trasų skaičių šita vieta kol kas mano patirtyje konkurentų neturi, pa gal pačias trasas, taip pat užima vieną pirmaujančių vietų. Gausu trasų tinkamų tiek pradedantiems, tiek patyrusiems yra snow parkas mėgstantiems pašokinėt. Kiek susidūriau, aptarnavimas buvo puikus. Miestelyje yra keletas parduotuvėlių, beje visas verta aplankyti, nes kai kurių produktų kainos gali skirtis iki 3 kartų.

Jeigu važiuosite, būtinai pasiimkite knygų ir filmų, nes apart slidinėjimo čia nelabai yra ką veikti. Tiesa, yra trasa haikinghui, kuria galima sukarti gero pusdienio maršrutą. Verta pasiimti fotiką. Mėgstantiems naktinį fotografavimą tūrėtų labai patikti naktinis kalno apšvietimas, naktimis pasitaiko grupelių nuo kalno besileidžiančių su fakelais ar ciklopais, nuotraukos turėtų būti įspūdingos.

Advertisements

4 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Ieva said, on 2009 01 29 at 10:50:14

  toks įspūdis, kad tik po kalnus ir varinėji. metei darbą?:)

 2. Aphex said, on 2009 01 29 at 11:43:42

  Jo :)

 3. Ieva said, on 2009 02 02 at 14:24:59

  tu čia rimtai?

 4. Aphex said, on 2009 02 02 at 15:52:34

  Tikrai ne :) Tai gi naujametinės ir kasmetinės atostogos.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: