Aphex Logarium

Jasna! Ahoi.

Posted in Foto, kelionės by Aphex on 2009 01 01

Su didžiu gailesčiu, kad neteks pasigėrėti 5-ių limų vertės lazerių ir fejerverkų spektakliu, nusprendėme, kad naujuosius ’09 vis tik bus geriau sutikti kur nors lenkijos ruralinėje zonoje, pusiaukelėje į žemuosius Slovakijos tatrus. Kaip ne kaip, jei jau kur nors tūnoti 4 dienas, tai geriau tūnoti jas ant kalno.

Kaip įprasta, kalnuosna patraukėme vakarop. Be didesnių nuotykių kirtome lyg kokią kerpę išsikerojusią Lenkiją ir rytą pasitikome kalnuose. Pradžioje buvo gaila tų 12 valandų važiavimo, bet paskui įprasminau jas permąstydamas savo gyvenimo vertybes ir artimiausius tikslus. Kažkokiu mistiniu būdu, vairavimui neprireikė anei vieno puodelio kavos.

Tikriausiai pirmą kartą išvažiuodamas nepasiėmiau fotoaparato, kaip ir reikėjo tikėtis, tik pradėjus brėkšti palei nosį pradėjo maskatuotis gazelkos ir ne po vieną, o ištisais spiečiais. Šaudžiau jas su telefotonokija.

20090101549_

Sumokėję milijoną eurų už lentų nuomą (17 e) ir pasus (19 e), Jasnoje užsikorėme į patį viršų. Subinės, nuomininkai sumontavo lentą dešinei kojai, tai apturėjau džiaugsmą viršūnėje ieškoti atsuktuvo ar kažko panašaus, kuo galėčiau apsukt apkaustus. Kalbant apie nuomą, didžiam mano nustebimui, per 15 m. viena nuo kitos esančiose trobelėse lentos su batais kaina gali vyrauti nuo 20 iki 13 e.

Kaip ten bebūtų, pamiršau visas negandas, kai pamačiau, kas per vaizdai atsiveria iš dangaus.

20090101564_

20090101578_

Jau šimtą metų neprisimenu po kojomis taip girgždančio sniego ir jausmo, kai nosį gelia nuo speigo, o aplinkui vien sniegas. Nuo žvarbaus vėjo teko gelbėtis natūraliose Gaudžio architektūros poliarinės stoties reprodukcijose.

20090101576_

Kildamas niekaip nesupratau, kodėl šios vietos atrodo tokios pažįstamos. Tik vėliau prisiminiau, kad pavasarį į šitą paveikslėlį įsikabaroti pėsčiomis su manta užtrukome gerą pusdienį. Bijau sumeluoti, bet pasiknisęs, rasčiau tą patį vaizdelį be sniego :)

20090101552_

I togo, trasos tinkamos reabilituotis po pavažinėjimo į duobę pas latviešus. Čia jau gali sustoti vidury trasos pasilsėti nuo leidimosi, o ne nuo tampymosi aukštyn žemyn :P

Reik eit miegot, bo trasis atsidaro 8:30, reiks atidirbinėt :)

Keli pastebėjimai:

 • Atvažiuoti su dyzeliniu opel astra caravan nuo Lietuvos sienos iki Liptovsky Mykulaš reikia lygiai vieno bako kuro.
 • Nedidelius apsikandžiojimus grupės viduje puikiai užmurko grupinė ekstazė.
 • Slovakai turi teisingą požiūrį į darbą – sausio 1 nedirba nei vienas supermarketas, o degalinės pradeda dirbti tik nuo pietų.
 • Sausio 1 žminių yra, bet tikrai ne tragiškai daug.
 • Oro temperatūra svyruoja apie -10.

Advertisements

2 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. jewel said, on 2009 01 05 at 14:29:17

  ot ir vilniuj -10 :) ir sniego belekiek…
  bet va tokiuosna kalnuosna noretau, oi noretau pasibut… tik prasom be ekstreemu man :D
  (po tokiu pasisakymu manes niekas nesives aisku, bet tai ar ne dzin :)

  o fotika imti reikia vi-sa-da. net jei taip ir neissitrauktum visa kelione jo – maza kas. gazeles, vsio takoje… kai man londone numiro batareike per puse keliones, lyg tycia paskui oras specialiai geras buvo ir sauleta, tik fotkink…

 2. Val Thorens « Aphex Logarium said, on 2009 01 21 at 00:19:15

  […] su Jasna, Val Thorens yra kurortas, su kurorto atmosfera.  Jasnoje tokios nėra. Gal tai dėl saulės ir erdvės, gal dėl žmonių, o gal dėl to, kad prie keltuvų […]


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: