Aphex Logarium

Pietesnio gyvenimo ypatumai

Posted in Foto, kelionės by Aphex on 2008 12 05

Roma yra vientisas chaosėlis, kurį sudaro daug daug įvairiausių persimaišiusių detalių. Lyg žiūrėtum į mišrainės bliūdą. Pavyzdžiui nėra čia vienos didelės parduotuvės, kur gali nusipirkti viską, tačiau pilna mažų kioskelių, parduotvyčių, kabakėlių, bulkinukių ar vyninukių. Toje pačioje gatvelėje greta sugyvena nušiuręs tabako bei spaudos kioskelis ir dolce ir gabana parduotuvė. Beje, dolčė gabana čia atrodo prasčiau negu Lelija Lietuvoj, ir apskritai Vilniuje parduotuvės lyginant su Roma yra baisingai prabangios ir sterilios.

Turėčiau pastebėti, kad  pirkti mažoje nušiurusioje parduotuvėlėje yra malonu. Nežinau ar patogu, bet atmosfera gera. Ir prekės liuks :) Pavyzdžiui vaisiai ir daržovės viešbučio prieigose.

DSC_6199

Galima įsivaizduoti, kaip atsikėlęs šeštadienio rytą, nusileidi į gatvę, nusiperki pusryčiams mandarinų su lapais, šviežių cukinijų ir alyvuogių.

DSC_6200

Keletą pernokusių persimonų už eurą arba cukinijos dydžio  paprikos :)

DSC_6201

Tiesa, tą patį perkėlus į Lietuvą, vargu ar pavyktų išgauti analogišką efektą, nes čia pardavėjai linkę bendrauti. Net kvailiausias klausimas sulaukia deramo dėmesio ir pagarbos. Dar pastebėjau, kad  ir paprasčiausius darbus dirbantys žmonės atrodo išdidūs ir inteligentiški, bet kartu yra draugiški ir rūpestingi.

Advertisements

4 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Blogorama #461 : nežinau.lt said, on 2008 12 06 at 20:16:57

  […] Šlapią žiemą bent mintimis ir skaitant smagu pakeliauti ten, kur yra šviežių vaisių gatvese. Ten net transportas mieste yra karštesnis ir […]

 2. Henrikas said, on 2008 12 07 at 14:40:17

  Žinomas jausmas :). Kaip tik šį savaitgalį pasiprekinau vaisių už eurą (madarinai, persimonai, apelsinai). Aš tai šiaurinėje Italijos (Turinas) dalyje gyvenu. Tai čia viskas truputi kitaip: ir žmonės ramesni, ir supermarketu turim, ir parduotuves švarios :).

 3. jewel said, on 2008 12 08 at 10:27:58

  o aš myliu mažytes specializuotas parduotuvėles… baisiai patikdavo su dėde Vokietijoj važiuot į gretimą miestelį apsipirkt pas mėsininką, duonos kepėjus, vaisių pardavėjus… :)
  kažkaip visąlaik to pasigendu. nemėgstu milžiniškų prekybcentrių, nes nors ir viskas vienoj vietoj, bet tuo pačiu dažnai prisiperki to, be ko būtum apsiėjęs. o čia eini pirkt duonos, vadinas nusipirksi tik duonos, na gal kokią bandelę dar. eini pirkt vaisių – nusipirksi tik vaisių :)
  bet įtariu Lietuvoj to nebus… et… nebent turgun..bet ir ten ne tas pats.

 4. G&G said, on 2008 12 08 at 11:14:37

  Bus, manau, ir pas mus taip :) pradės visi vertint bobukes, spaudziančias sūrį :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: