Aphex Logarium

Infobalt 2008

Posted in Kompiuterija by Aphex on 2008 11 17

Visiškai paslapčiomis, negi sakyčiau, vogčiomis, prisliūkino šiūmetinis infobaltas. Prisliūkino prie pat darbo, į Revalį, yeepeee! Nereikia važiuoti kažkur toli. Visas atgimęs, mutavęs ir pasikeitęs. Vietoje grandiozinio makulatūros simpoziumo šiemet pagrindinė orientacija į seminarus. Sveikintina tendencija, galima operatyviai sudalyvauti nesugaištant visos dienos ir pasiimti būtent tai ko reikia.

Ekspozicijų salėje kompaktiškai stendukus susidėliojo gal 20 kompanijų. Įmanoma apeiti per valandą. Nežinau ar dėl to, kad auditorija rinktinė, ar kad nėra ankstesniojo masiškumo, stendų prezentuotojai pasakojasi kur kas noriau ir giliau negu iki šiolei teko matyti.

Sudomino lietuvišką (beveik) mobilujį siūlantys uBond. Jis ypatingas tuo, kad palaiko 2 sim’us vienu metu, o naujojoje versijoje yra ir analoginės televizijos imtuvas (!!!). Respektas ir už tai, kad softą gamina Lietuvoje.

Kalbant apie softą gaminamą Lietuvoje, negaliu nepaminėti BPI su savo MagicDraw ir uml reikaliukais. Jau ne pirmi metai dalyvauju jų prezentacijose, seminaruose ir mokymuose ir gražu žiūrėti, kaip chebra išmoko kalbėt :) Nevynioja visko į abstrakcijas, apibendrinimus, o kalba tiesiai, pasako svarbias smulkmenas ir detales, parodo konkrečius pavyzdžius.

Dar verta pabendrauti su SoDra siūlančia, savo paslaugų sutartis pasirašinėti e. parašu. Čia įdomioji dalis buvo pats e. parašas. Prisipažinsiu nebuvau matęs, kaip jis funkcionuoja. Žiūrint į implementaciją, be abejo tobulėti yra kur, bet pasinaudoti įmanoma. Ypač atsižvelgiant į tai, kad teisiškai jis prilygsta įprastam parašui, o paties parašo servisą palaiko mobilieji operatoriai, vos už kelis litus per mėnesį. Reiks pasidaryti ir pasibandyti :) Įdomu, kaip sureaguos tie, su kuriais pasirašinėju sutartis, kai atsiųsiu jas pasirašytas elektroniniu būdu. Čia dar nusimato ilgas sklaidos kelias…

Kadangi galima pasirašyti bet kurio formato elektroninį dokumentą (tekstą, paveikslėlį, audio bylą ir pan.), manau tai gali būti postūmis ir autorinių teisių gynimo srityje. Iki šiol man būdavo mįslė, kaip įrodyti savo autorystę. Pasak latgos, pakaktų parodyti rankraštį, bet kaip elgtis jei rankraštis yra tekstinis failas? PSD? Pasirašius e. parašu, konteineris užfiksuoja savo turinį ir pasirašymo datą. Bandant atlikti pakeitimą, viskas subyra. Štai jums ir būdas :) Pagamini autorinį kūrinį, o prieš perduodamas užsakovui, pasirašai.

Dar nuotaiką pataisė LNB, padovanoję USB flešiuką su 1 gb atmintimi :) ir tai, kad Revalio Riversaide galima papietauti prie švediško salotų stalo… Damn tą “all you can eat” reikalą… Kažkodėl atsidūrus prie tokio stalo, sąmoningai stengiuosi sunaikinti visą maistą iki paskutinio. Nustebino EGO su savo savitvarda, gražiai suvalgęs lėkštutę sriubos ir salotyčių privertė mane pasijusti tikru kriu kriu :)

Vienžo – šiemetinį atgimusį infobaltą aplankyti verta.
Juoba, kad vyksta visai centre, Revalyje (ex. viešbūtis Lietuva).

Advertisements
Tagged with:

4 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. jewel said, on 2008 11 18 at 12:12:41

  Ego pas mus gi manekene, nu ka noret :DDD

  o fleshiuka but gerai gaut, bo savaji kazkur prageriau :( revaly sakai?….

 2. Aphex said, on 2008 11 18 at 12:32:13

  Aga :) pas lnb. Bet ten reikia gerai pasiklausyt jų ir pareikšti teigiamų emocijų, tik tada pasiūlo. Vienžo – užsidirbt.

 3. jewel said, on 2008 11 18 at 13:19:44

  plem, kaip but gerai, bet jauciu neisdegs man papult tenai… vaziuosiu siandien po darbo atsiimt savo routerio ir dar su tevu susitinkam, tai teks fleshiuka pirkt vadinasi..ech, visai nesuvalkietiskai elgiuosi, tureciau pirmu reisu lekt fleshiuko for free :)

 4. dzejus said, on 2008 11 19 at 10:25:04

  Sodra siulo pasirasineti el parasu bet pati parasa pardavineja Registru Centras. cia siaip pastebijimas. btw, visai patogus dalykas (jei tik nepameti usb :) ) o del tobuulejimo – dar tik pirmieji zingsniai, dar tikrai yra kur tobuleti.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: