Aphex Logarium

Mergaitėms ir Kauniečiams

Posted in Peizalionės by Aphex on 2007 03 08

Mergaitės, su Kovo 8! :)

Dienos dilema: kaip išgyventi kovo 8 dirbant kolektyve, kuriame iš 40 mano aukšte dirbančių žmonių, 37 yra moterys?

Kauniečiai, gal ir nereiks griauti Kauno ir vietoj jo statyti miesto…

“…Aš bandysiu irodyti, kad Kaunas yra Viskas.
Mat, kartais susidaro ispudis, kad patys kaunieciai to nesuvokia ir savo miesta net lygina su Vilnium. Bet jei Vilnius butu kaip Kaunas, tai ir Nemunas teketu pro Vilniu.
Pagal Viešpaties plana prie tokios upes kaip Vilnele galejo atsirasti tik Babtai.
Koks gi save gerbiantis miestas stengtusi atsirasti kuo toliau nuo juros ir kuo arciau Baltarusijos?
Anuomet net padorus gyvuliai venge busimo Vilniaus apylinkiu. Kur daugiau galejai išgirsti staugiant toki išsigimeli kaip geležinis vilkas?
Kodel butent Vilniuj isikure Lietuvos Seimas, Vyriausybe ir net Vilniaus savivaldybe? Todel, kad piktoji dvasia ieško sau vietu, kur tamsiau. Kaune greitai gautu gala.
Ir net patys vilnieciai taip nepasitiki vilnieciais, kad irenge jiems 100 km. ilgio bandomaji kliuciu ruoža. Ir tik pasiekes Kauna, ten apvales bei sustiprines dvasia, vilnietis igyja teise padidinti greiti iki 130 km/val. O štai kaunietis gali iš karto tokiu greiciu pajudeti i vakarus.
Vilnieti, artejanti prie Kauno, ispeja specialus ženklas: „Pravieniškes – 6 km.” Vilnietis sudreba ir prisisega saugos diržus.
Kaunietis gi niekur Vilniaus prieigose nepamatys analogiško ženklo: „Lukiškes – 6 km.” Nes kauniecio nepagasdinsi. Kaunietis pats autoritetas.
Vilnieciui suteikta galimybe pravažiuoti Kauna pakrašciu, jo beveik nepastebejus ir neisibaisinus. Tik isivaizduokim, kas butu, jei vilnieciui tektu kirsti Kauno centra! Jis nutrokštu kamšciuose ir amžiams liktu klajoti painiu Senamiescio gatveliu labirintuose.
Yra nuomone: kada nors Vilnius ir Kaunas susijungs ir taps dipoliu. Atseit dvi galvos geriau kaip viena. Aišku, taip galejo sugalvoti tik tas, kuris išvis be galvos. Prisiminkim usurinio traukinio Vilnius – Kaunas likima. Tas naivus dvigalvis padarelis, kitados svajojes sujungt dvi nesujungiamas vietas nunai išprotejes blaškosi iš vieno galo i kita pats neberasdamas sau vietos… Nejau ir mes norime tokiais tapt?
Kita vertus, kaunietis nenori vilniecio ne akyse reget. Todel ir nutiestas aplinkkelis, greitkelis… Atseit varykit jus, vilnieciai, kuo greiciau prie juros ir girdykit ten savo žirgus. Mat Vilniaus apylinkiu gyventojai dar nuo Vytauto laiku garsejo išskirtiniu kvailumu ir jodavo žirgu girdyt net prie Juodmariu. Neteko girdet, kad taip elgtusi bent vienas kaunietis. Betgi vilnietis isitikines: kuo vanduo suresnis, tuo žirgui skaniau. Užtat aplinkui Vilniu žirgu berasi tik rezervatuose, kur laikomasi griežtos abstinencijos: ne gramo druskos.
Vilnieciui nuo Kauno atsiveria placiausios perspektyvos. Nori – brauki Marijampolen, nori – i Kedainius, Raseinius, Šiaulius ir Vakarus… O gali net i Memeli, iš kur jau Amerika ranka pasiekiama…
O pabandykim isivaizduoti, kad neatsargus kaunietis keliavo, keliavo… Ir atsidure Vilniuj. Aišku, jam cia ner ko but. Bet šaunusis nuotykiu ieškotojas atgal dar nenori grižt. Jis, kaip ir visi kaunieciai, veržiasi i prieki. Taciau kur yra Vilniaus priekis? Brežiame tiesiaja nuo Kauno per Vilniu ir tolyn… Kurgi musu šaunuolis nukeliaus? I Šumska, Astravieca ir Ašmiany… O ka ten sveikam žmogui veikt?
Maironis andai raše: „Kada tik keliu važiavau pro Trakus, man verke iš skausmo širdis…” O Vilniaus senelis ne nepasiekdavo, nes pro ašaras kelio nebeistengdavo rast. Toki tat ispudi šviesiam žmogui dare tamsus Vilniaus kraštas.
Užtat ir sakau: Kaunas yra visu keliu pradžia. O Vilnius – vienintelio kelio galas.”

J. Erlickas
(tikiuosi nelaikysite šios citatos autorinių teisių pažeidimu)

Advertisements

6 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. sige said, on 2007 03 08 at 14:18:03

  nusiunčiau tėčiui, jam kaip kauniečiui iki kaulų smegenų turėtų labai patikti.

 2. Aphex said, on 2007 03 08 at 16:06:42

  Sigute, sveikinu tave! Ir su moters diena ir su pasiekimais reprodukcijos srityje! :)

 3. sige said, on 2007 03 08 at 19:31:07

  dekui dekui :) pasiekimai kol kas tik talijos srity matomi :) 100 cm kaip ne kaip:)

 4. […] pirmąją dilemą išsprendžiau nupirkdamas 40 tulpių :) ir dar stasį sumokėdamas policininkams, už tai kad ne […]

 5. Aphex said, on 2007 03 08 at 19:52:20

  Nedažnai apie save beparašai…

 6. sige said, on 2007 03 08 at 20:19:19

  ikvepimą kažkas pavogė


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: