Aphex Logarium

SAN duomenų saugyklų sprendimai vidutinio dydžio įmonėms

Posted in Kompiuterija, Rimti reikalai by Aphex on 2006 02 03

Reval Hotel Lietuva vyko IBM organizuotas seminaras “SAN duomenų saugyklų sprendimai vidutinio dydžio įmonėms”.

Trumpai referuoju apie ką buvo kalbėta. Jei domina plačiau – klauskite…

Seminaro metu:

 • IBM TotalStorage” sprendimus apžvelgė Ari Ollila, IBM Baltic Operations Executive.
 • IBM SAN Volume Controller” – naują būdą resursų optimizavimui ir virtualizavimui pristatė Timo Koskinen, IBM Systems and Technology Group
 • DS4000 išplėstines funkcijas, pozicionavimą saugyklų rinkoje bei ateities planus apžvelgė Daniel Lowgren, Engenio kompanijos atstovas. Jis taip pat pristatė DS4000 tinkamumą vidutinio dydžio įmonėms bei pirmąją rinkoje 4Gbps FC SAN saugyklą.

Ari Ollila savo pranešime techninių detalių neakcentavo, bet papasakojo, kad ištyrę vadybiniknų poreikius, IBM specialistai nustatė pagrindinius prioritetus, tai yra:

 • Duomenų saugumas, patikimumas ir tęstinumas – duomenys turi būti prieinami 24×7
 • Produktyvumas – IT spartina darbą, tačiau kuria naujas problemas. Pasak jo, šiandieninis vadybininkas sugaišta apie 30% darbo laiko informacijos paieškai
 • Vartotojų poreikių tenkinimas
 • Savikainos mažinimas – procesų efektyvumo didinimas

Šių tikslų pasiekti padeda IBM duomenų saugyklos, kurios pasižymi:

 • Virtualizacija

  Dažniausiai duomenų saugyklos išnaudojamos tik iš dalies, nepanaudota diskų vieta “laukia” informacijos piko. Virtualizacija padeda išvengti šios problemos. Pasitelkiant IBM technologijas, programinei įrangai neberūpi fiziniai diskai. Tai reiškia, kad pritrūkus vietos viename diske, pradedamas naudoti kitas, operacinei sistemai apie tai net nežinant.

 • Atvirumu

  IBM vadovaujasi atvirumo filosofija, todėl kuria ir naudoja atvirus standartizuotus interfeisus, tuo siekia apsaugoti klientų investicijas. IBM įranga suderinama su kitų gamintojų įranga. Pavyzdžiui magnetinių juostų duomenų kaupyklas IBM išrado prieš 50 metų, dabar tai plačiai paplitęs, daugelio gamintojų naudojamas standartas. Beja, pranešėjas akcentavo, kad magnetinių juostų dienos dar nesibaigė… keista, aš galvojau priešingai.

 • Bendradarbiavimu

  IBM turi laaabai daug partnerių – daugiau negu 600 visame pasaulyje.

Apie virtualizaciją kalbėjo ir kiti pranešėjai. Virtualizacija veža. Virtualizacija – pagrindinis šio seminaro buzzwordas. SAN valdikliai virtualizuoja duomenų kaupiklių masyvus. Programos kreipiasi į valdiklį, kuris kreipiasi į diskų masyvą. Prie valdiklių galima prijungti daug masyvų, valdiklius galima jungti tarpusavyje. Duomenys išmėtomi po įvairius diskus ar jų masyvus, kuriuose gali būti įvairiausios failų sistemos tinkamos skirtingoms operacinėms sistemoms.

Operacinė sistema atskiriama nuo fizinių diskų, mato tik loginius skirsnius, kurių dydis gali būti padidintas pridedant naujų fizinių diskų. Visa tai daroma nenutraukiant sistemos darbo. Akcentuojama, kad diskai gali būti jungiami įvairiais būdais – FC, SATA, SCSI, iSCSI. Kai kuriuose IBM siūlomuose sprendimuose, skirtingų tipų diskai gali būti naudojami kartu. Naudojant FC gali būti pasiekiama 4Gbps sparta.

Buvo pristatytas visas spektras techninės įrangos, nelabai galiu čia ką nors pasakyti, nes neesu šio srities specialistas, tačiau dažnai skambėjo žodžiai

 • Gigabaitai, terabaitai, petabaitai.
 • Lengvas atnaujinimas ir modifikavimas. Diletanto akimis žvelgiant, susidaro įspūdis, kad atsidarius serverį, išėmi vieną jo gabalą ir įstatai kitą :) O visi gabalai tokie protingi, kad patys atpažįsta kur buvo įstatyti ir darniai įsitraukia į komandos darbą.
 • 4Gbps technologija suderinama su senesnėmis, o ateityje bus suderinama su 10Gbps sistemomis. Tačiau 10Gbps sistemos nebus suderinamos su senesnėmis, išskyrus 4Gbps, todėl pastaroji bus savotiška tarpinė grandis.

Visi šie sprendimai turėtų pasirodyti šių metų pavasarį – vasarą.

Tikriausiai saugant didžiulius kiekius duomenų tokie sprendimai super patogūs. Įdomus saugyklos sprendimas yra Intelligent Bricks.

Susijusios nuorodos:

Atsiprašau, jei mano klaidos rėžia specialistų akį :) kaip minėjau, šioje srityje esu diletantas, todėl visa informacija pateikiu per humanitariškąją prizmę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: